INFOLINKA: 739 012 299

Lokalita       / přečtěte si podrobnosti >>

Legenda
projekt U Branického zámku
lékárny
lékaři
MHD
bankomat
Česká pošta
MŠ a ZŠ
kostely, památky, klášter
muzea, divadla
obchod a služby
LOKALITA
mapa lokality

Bydlet v krásném domě je asi snem každého z nás, ale co když je ten dům takříkajíc „odříznut od světa“ a v jeho okolí široko daleko nic není, to se pak snadno může stát spíše noční můrou.
Velkou předností projektu „U Branického zámku“ je plnohodnotná kompletní občanská vybavenost doslova v docházkové vzdálenosti cca 5-10 min od domu.

No posuďte sami:

Doprava
Městská hromadná doprava nabízí celkem tři zástavky:
1) U Staré pošty (BUS 192, 196, 197, 198 a 501)
2) Zemanka (BUS 124) a
3) Přístaviště (Tram 3, 17, 21, 52),

ze kterých se můžete dopravit na zastávky - Budějovická (metro „C“) – 6 min, Novodvorská – 7 min, Smíchovské nádraží (metro „B“) – 8 min, Filmové ateliéry Barrandov – 10 min, Karlovo náměstí (metro „B“) – 10 min, Modřany – 10 min, Brumlovka – 10 min, Fakultní Thomayerova nemocnice – 12 min, Kačerov (metro „C“) – 15 min, Václavské náměstí – 15 min, Národní třída (metro „B“) – 15 min, Písnice – 20 min, Staroměstská (metro „A“) – 20 min, Želivského (metro „A“) – 25 min, Výstaviště – 30 min, Chodov (metro „C“) – 35 min, Kobylisy (metro „C“) – 40 min, Ládví (metro „C“) – 45 min, O2 aréna (metro „B“) – 45 min a to vše bez přestupování!

Pro motoristy se nabízí nájezd na Barrandovský most a tedy rychlý přípoj na letiště, dálnici D5 – Plzeň, silnici R6 – Karlovy Vary a R4 – Strakonice a nájezd na jižní spojku a tedy přípoj na dálnici D1 – Brno, D11 - Hradec Králové a silnici R10 – Liberec a to vše bez front a nutností průjezdu centrem města.

Školství – vzdělávací zařízení
Rodiny s dětmi jistě ocení, že v těsném okolí domu se nachází několik mateřských a základních škol, včetně odborného učiliště. Nejbližší mateřská a základní škola se nachází 2 minuty chůze od domu, což je důležité také pro bezpečnost dětí.

Stručný výčet vzdělávacích zařízení v nejbližším okolí:
1) Mateřská školka Bezová
2) Mateřská školka U tří skřítků
3) 1. Slovanská mateřská školka
4) Základní škola Školní
5) Základní umělecká škola Adolfa Voberského
6) Konzervatoř Duncan centre
7) Střední odborné učiliště stavební




Zdravotnictví
Není Vám dobře nebo Vás jen bolí zub? Stoná Vaše dítě? Do pěti minut můžete sedět v čekárně u praktického lékaře, dětského lékaře, zubaře nebo na rehabilitačním středisku a cestou zpět domů ještě můžete zastavit ve dvou lékárnách. Vše na jednom místě.

V dojezdové vzdálenosti 10-20 min se ještě nachází Poliklinika Na Zeleném pruhu, poliklinika Budějovická nebo Fakultní Thomayerova nemocnice.

Obchody a služby
Čerstvé pečivo přímo z pekárny, maso přímo od řezníka, čerstvé ovoce a zelenina to vše je k mání v místních obchůdcích. Nejen děti ocení dvě cukrárny. Dámy pak zase drogerie, papírnictví, květinářství, nebo masáže, saunu, kosmetiku či kadeřnictví. Pro pány jsou k dispozici místní hospůdky.
Pokud však dáváte přednost velkým nákupním centrům, tak rozhodně o nic nepřijdete. V dojezdové vzdálenosti autem cca 10 min naleznete obchodní centra Plaza Novodvorská, DBK Budějovická nebo Arkády Pankrác.

Pošta a banka
Věříme, že oceníte blízkost pošty, která se nachází 2 min chůze z domu, bankomatu České spořitelny přímo v domě, či pobočky Komerční banky cca 4 min chůze.

Sport a volný čas
Sportovně založení lidé jistě ocení možnost „potrápit“ své tělo např. v nedalekém fitness centru v posilovně či na hodinách Zumby, navštívit také můžete blízké plavecké bazény či tenisové kurty. Pro milovníky golfu je připraven golfový klub Hodkovičky. Nesmíme zapomenout také na krásnou a dlouho stezku pro cyklisty a in-line bruslaře vedoucí podél Vltavy od Vyšehradu až za Zbraslav.

Klidnější sportovní vyžití nabízejí také Žluté lázně – beach soccer, beach volejbal, petanque, stolní tenis, nohejbal motorové čluny, bootcamp, slackline a další, kde si také na závěr můžete sednout na pláž a v klidu vychutnat osvěžující koktejl.


Kultura
Ve vzdálenosti cca 300 m od domu se nachází jedna z nejznámějších pražských kulturních scén – Branické divadlo, kde své nesporné herecké umění předvádějí takové osobnosti divadelní kultury jako např. Simona Stašová, Jana Krausová, Karel Roden, Václav Vydra, Jan Čenský, Jan Štastný, Petr Náročný nebo Josef Dvořák.

To ale není zdaleka vše – navštívit můžete také Divadlo Dobeška, Divadelní společnost Julie Jurištové či Galerii Artandconcept Borise Kršňáka.

Příroda a památky
Jestli máte rádi klidné procházky přírodou, máme pro Vás dobrou zprávu. Klidné procházky můžete absolvovat např. v Krčském, Michelském a Kunratickém lese nebo také podél Vltavy.
Nebo Vás naopak zajímají památky? V takovém případě doporučujeme navštívit Dominikásnký dvůr, Branický pivovar, Branické ledárny, Kostel sv. Prokopa, Přírodní památku Branické skály s krásnou vyhlídkou na Prahu a v neposlední řadě též Vyšehrad.